Friss rangsor: ezekre az egyetemi karokra járnak a legjobb hallgatók
Meglepetés az élen, a top10-be öt kar is bekerült az ELTE-ről, kettő pedig a BME-ről. Mutatjuk, a HVG Diploma 2025 kari hallgatói kiválósági részrangsorát.
Meglepetés az élen, a top10-be öt kar is bekerült az ELTE-ről, kettő pedig a BME-ről. Mutatjuk, a HVG Diploma 2025 kari hallgatói kiválósági részrangsorát.
Azt ELTE gyakorlatilag megkerülhetetlen, de a Szegedi Tudományegyetem is bőven ott van a nyomukban. Mutatjuk a 2025-ös pedagógus-képzésterületi rangsort.
Még egy részrangsor, amiben az ELTE lett a legjobb. Mutatjuk a listát.
Az új továbbképzési rendelettervezet drasztikusan növelné az oktatásban dolgozók terheit. Hallgatói kiválóság alapján ezek a legjobb magyar egyetemek. Újfajta modellváltás lesz a BME-n - mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
A hallgatói kiválóság alapján készített művészeti képzésterületi rangsor első helyén a Színház- és Filmművészeti Egyetem található, amivel az egyetem lekörözte a tavaly még az élen szereplő MOME-t.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara vezeti a műszaki képzéseket nyújtó intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát.
Ahogy az előző években, úgy idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a HVG jogi képzésterületi rangsort. A hallgatók kiválósága alapján összeállított lista sorrendjét az első helyes jelentkezők száma, a felvett hallgatók átlagpontszáma, a nyelvvizsgával felvettek aránya és a középiskolai versenyeken helyezettek száma határozza meg.
A tavalyi évhez képest a top 3 helyezett között is történt változás. Míg az ELTE Informatika Kar és a BME Villamosmérnöki és Informatika Kar továbbra is az első két helyen áll, addig az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara, megelőzve a Corvinust, a dobogó harmadik fokára került.
A tavalyi évhez hasonlóan ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a bölcsészképzéseket indító felsőoktatási intézmények 2024-es HVG-rangsorát. A harmadik helyen pedig a Pécsi Tudományegyetem áll.
Több mint 5700-an jelentkeztek a 2022-es általános felvételin pszichológia alapszakra, ez a magyar felsőoktatás harmadik legnépszerűbb képzése. De melyik egyetem pszichológia szakjára kerülnek be a legjobb teljesítményű felvételizők?
A Budapesti Corvinus Egyetem áll a gazdasági képzéseket indító felsőoktatási intézmények 2023-as HVG-rangsorának élén, de dobogós helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági kara is.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, amely a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen a Szegedi Tudományegyetem áll, a harmadik pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
A legmagasabb pontszámú jelentkezők többsége még mindig a legnagyobb budapesti egyetemekre készül – többek között ez derül ki azokból az adatokból, amelyeket a HVG Diploma 2023 kiadvány közöl.
A kancellárok többsége nem partner, és ez napi feszültségekhez vezet – mondta a HVG Diploma különszámának Bódis József, a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke, a Pécsi Tudományegyetem rektora. Úgy véli, az egyetemek pénzügyi urait is rá kell kényszeríteni az együttműködésre, és finomhangolás nélkül a kancellária rendszer az egész felsőoktatás számára hátrányos lesz.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Szent István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezeti a természettudományos képzéseket indító karok HVG-rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem vezeti az informatikai képzéseket indító karok HVG-rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Budapesti Corvinus Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Nyugat-magyarországi Egyetem és a Nyíregyházi Főiskola vezeti a társadalomtudományi képzéseket indító egyetemi-főiskolai karok HVG-rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete, az ELTE, a Nyíregyházi Főiskola és a Kaposvári Egyetem vezeti a HVG pedagógusképzési rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki, Vegyészmérnöki és Biomérnöki, Villamosmérnöki, illetve Építőmérnöki Kara, a Pannon Egyetem Műszaki Kara és a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara vezeti a HVG műszaki képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, valamint a Semmelweis Fogorvostudományi Kara vezeti a HVG orvos- és egészségtudományi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.